» Urime Kurban Bajrami
Wed 14 Sep 2016, 21:43 nga legjenda

» Tė martohem apo bashkėjetoj?
Sun 04 Sep 2016, 17:50 nga albi

» 12 shenja qe te kuptoni se keni rene ne dashuri
Thu 01 Sep 2016, 13:06 nga Katilja

» Vetem nje Fjale Dashurie me tinguj zemre!
Thu 01 Sep 2016, 13:05 nga Katilja

» Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?
Thu 01 Sep 2016, 13:05 nga Katilja

» Ndarja
Thu 01 Sep 2016, 13:03 nga Katilja

171 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 171 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2895 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Tribal Rexhepi

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154050 artikuj v 4856 temat


Naki (9119)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3373)
 
Adisa (3282)
 

TOP 10-shi SHTATOR 2016
Katilja
 
albi
 
legjenda
 
Naki
 


Paragjykimi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Paragjykimi

Mesazh nga Vizitor prej Mon 05 May 2008, 14:06

Paragjykimet jane te padeshiruarit e medhenj te ligjerimit modern.Duke filluar nga ai social deri tek komunikimi nderpersonal.Po ne fakt nese ka nje gje me te pranishme ne jeten tone, jane paragjykimet.Ne fakt, i kemi kudo, i perdorim kudo, jemi objekt dhe subjekt i tyre cdo dite.Ne planin social pargjykimet jane forma te thjeshtuara te te menduarit per tjetrin apo per te tjeret te cilet bejne te mundur, me nje te rene shkurt.Arritjen ne nje konkluzion pa u menduar shume.Pargjykimi social eshte komod.Nuk ka shume pune. Nuk ka nevoje te lodhesh dhe te marresh shume informacion.Nuk ka nevoje per sinteze per te perpunuar materialet e grumbulluara.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Naki prej Mon 05 May 2008, 16:38

arla shkruajti:Paragjykimet jane te padeshiruarit e medhenj te ligjerimit modern.Duke filluar nga ai social deri tek komunikimi nderpersonal.Po ne fakt nese ka nje gje me te pranishme ne jeten tone, jane paragjykimet.Ne fakt, i kemi kudo, i perdorim kudo, jemi objekt dhe subjekt i tyre cdo dite.Ne planin social pargjykimet jane forma te thjeshtuara te te menduarit per tjetrin apo per te tjeret te cilet bejne te mundur, me nje te rene shkurt.Arritjen ne nje konkluzion pa u menduar shume.Pargjykimi social eshte komod.Nuk ka shume pune. Nuk ka nevoje te lodhesh dhe te marresh shume informacion.Nuk ka nevoje per sinteze per te perpunuar materialet e grumbulluara.
arla postim shume i goditur dhe i qelluar.
Une per kete do shenoja ca rreshta normale ate cfar e mendoj ose thjesht e shof si te tashem.Paragjykimi,eshte edhe ky eshte nje tjeter bir i ligjshmem i injorances e askush nuk meson gje prej tij.Pastaj paragjykimet nuk i kane vetem shqiptaret por ne te gjithe vendet te ashtuquajtura te "civilizuara" E cme duhet mua te paragjykoj tjetrin/en kur ka akoma gjera tek une qe nuk shkojne gjera qe dua ti ndryshoj apo permiresoj?! E kush jam une te te tregoj ty si ta jetosh jeten te kesh kete apo ate mendim te besh kete apo ate zgjedhje te marresh nje vendim sepse ti e vendos si me te saktin e me te denjin per ty?! Une sjam askush domethene per nga vlera jam i barabarte me ty nje pike mikroskopike uji ne oqeanin e madh qe e quajme "bote".Faktikisht paragjykimet bazohen ne pershtypje ose mehamdje te dikujt ndaj dickaje ose dikujt tjeter prandaj eshte e veshtire te vertetohen.Duhet pasur parasysh qe jo te gjitha paragjykimet jane te demshme sepse ne nje fare menyre na bejne me te kujdeshem ndaj te tjereve.

Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9119
Kyējet nė forum : 17264
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Kotelja prej Mon 19 May 2008, 04:10

E perdor shume nje thenie " Only God can judge me!" - Vetem ZOTI mund te me gjykoje mua. Pak rendesi ka ca thote bota!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Kotelja prej Thu 22 May 2008, 15:23

Ca ti? Shocked

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Vizitor prej Thu 22 May 2008, 15:25

Kotelja shkruajti:E perdor shume nje thenie " Only God can judge me!" - Vetem ZOTI mund te me gjykoje mua. Pak rendesi ka ca thote bota!
plotesisht dakort me ty nuk kam c'far te shtoj me teper .cig

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Naki prej Thu 22 May 2008, 17:15

Only God Can Judge Me... And only God can.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.

Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9119
Kyējet nė forum : 17264
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga mirela prej Thu 22 May 2008, 23:05

Paragjykimi esht injorance Evil or Very Mad se mbaj mend kush e ka then po bukur e kA THEN

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.

mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 9650
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga deti prej Fri 23 May 2008, 12:03

Paragjykimet jane pjese e jetes sone. Edhe shqiptaret paragjykojne si kudo tjeter. Nuk do beja krahasime ne mes te popujve se kush paragjykon me shume. Me teper jane individuale se sa kolektive. Mbase njerezit me te ditur, pra me te arsimuar duhet te paragjykojne me pak. Me duket me e natyrshme kjo sepse ne rrethin ku une jetoj kete e verej me teper. Paragjykimet lindin nga thashethmet dhe nga mosnjohja e fenomenit apo dukurise. Pra, paragjykimet jane bindje individuale per individin, fenomenin apo dukurine pa patur bazen apo njohurine per te.

deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 11767
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 00:07

Kam nje komshije une qe gjithe jeten me hallet e botes eshte marre, e kam inat shtrrigen Shocked dhe e ben kete pikerisht sepse nuk eshte e arsimuar dhe nuk i njeh mire njerezit, dukurite dhe ngjarjet. Bla-bla-bla.


Edituar pėr herė tė fundit nga Kotelja nė Tue 27 May 2008, 15:17, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga memaliaj prej Tue 27 May 2008, 13:34

Kotelja shkruajti:Kam nje komshije une qe gjithe jeten me hallet e botes eshte marre, e kam inat shtrrigen:shock: dhe e ben kete pikerisht sepse nuk eshte e arsimuar dhe nuk i njeh mire njerezit, dukurite dhe ngjarjet. Bla-bla-bla.
mos te ka mbajtur gje ty ne goj mi se keshtu si po flet me siguri te ka bere ndonje gje:D .
mos me genje se te lexoj mire une ty:D .

memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 10235
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Naki prej Tue 27 May 2008, 14:30

Dhe me e keqja eshte kur paragjykon per dikend qe fare nuk e njef ose behesh aq inteligjent nese ke pi dy apo tri kafe me ate person je ne gjendje tani te behesh zedhenes i tije.... o zot gjera qe te bejne te vjell

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.

Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9119
Kyējet nė forum : 17264
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 16:55

memaliaj shkruajti:
Kotelja shkruajti:Kam nje komshije une qe gjithe jeten me hallet e botes eshte marre, e kam inat shtrrigen:shock: dhe e ben kete pikerisht sepse nuk eshte e arsimuar dhe nuk i njeh mire njerezit, dukurite dhe ngjarjet. Bla-bla-bla.
mos te ka mbajtur gje ty ne goj mi se keshtu si po flet me siguri te ka bere ndonje gje:D .
mos me genje se te lexoj mire une ty:D .


Jo po le te guxoje te flas per mua, ja thyva brinjet king

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Naki prej Wed 11 Jun 2008, 13:34

Shqiptaria ka vuajtur shume dhe per fate te keq do vuaj akoma nga paragjykimet. eshte kjo e mete qe per fatin e keq akoma po trubullon shume gjera. per mua paragjykimi eshte dicka qe mund ti pervidhet mendjes ndaj nuk e nderon njeriun mendimtar. Ne anen tjeter kur kthehemi te paragjykosh eshte e qenjes njerzore sepse kafsha nuk paragjykon. E solle nga e solle lesh fare nuk eshte lehte te japesh nje opinion.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.

Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9119
Kyējet nė forum : 17264
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 15:51

Ne paragjykimin e shofim si nje ane te keqe te botes se qytetruar dhe ne te vertet eshte i demshem sepse ka njerez qe nuk arrijne te mesohen me idene se pergjegjesia e tyre eshte cka ndodh nden catine e vet.
Jo me kot secili ka hapsiren e vet ne cdo ambjent qe jeton.
Me pare paragjykimet beheshin ne menyre mediokre aq sa hapur thuhej se cdo gje eshte ne funksion te te mires.Ndersa tani paragjykimi , e vecanerisht ne Shqiperi as nuk e kuptojne qe paragjykojne dhe kur duhet te flasin ose te tregojne dicka.
Besoj se nuk kane gjetur akoma ate menyren e duhur per ta luftuar paragjykimin.

Po marr nje shembull absurd dhe abstrakt bashke: nje familje vendoset me banim ne Tirane duke menduar se jeta do te ishte shume here me e mire sesa nga aty ku ishin larguar.
Kalon disa kohe dhe vajza largohet oret e para te mbremjes per tu argetuar.Kur kthehet pikerisht paragjykimi e vrau vetem se babai kreu aktin.
Dhe ajo qe te bente per te ardhur keq ishte se kur u pyeten per kete gje disa qytetare te thjeshte e perkrahen aktin barbar te zoterise.

Nuk ka si zhduket paragjykimi po nuk e luftuam aty ku e hasim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Vizitor prej Fri 13 Jun 2008, 09:25

Te gjith kan paragjykuar midis shoqeris,per menyren e egzagjeruar te veshjes ne shkoll ndoshta ,apo te menyres se sjelljes edhe per shum gjera te tjera.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Kotelja prej Sat 24 Jan 2009, 17:59

Nje nder paradokset e shoqerise tone eshte fakti qe kemi arritur te ndajme atomin por jo edhe paragjykimet!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Jun 2009, 14:41

K adisa arsye perse ndodh kjo gje.Frika nga paragjykimi si pasoje e prapambetjes dhe forca e mases. Paragjykimi vjen si kompleks inferioriteti.Ne zbrazeti ku dhe forcat e ferkimit mungojne e sotmja per disa eshte e dyshimte duke genjyer veten se e nesermja dhe e ardhmja do jene te sigurta.Kete dyshim ditesor e mbushin duke shkelur mbi te drejtat pasi nuk i njohin ato.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Genci-fr prej Mon 15 Jun 2009, 02:07

Pse Asnjeri nga neve nuk flet si duhet te asgjesohet Paragjykimi, Por i Paragjykom ato te cilet Paragjykojn ne kete rast qe paragjykojn jemi ne ketu.
Paragjykimi ndodh ne qdo shtet, per te mos u zgjeruar shum ndodh te qdo person edhe ne boten e modernizuar, mir po neve e kemi pervetsuar me shum se sa tė tjeret andaj edhe perballemi me me shum proleme se sa tjeret, andaj esht mir qe ky akt te asgjesohet per ti lėr njerzit te jetojn jeten e tyre si dojn, andaj per te ndryshar kete ne fillim duhet qe ne qe po diskutojm per kete tem ta demostrojm qe ta perhapim edhe ne mesin ton ku jetojm un mendoj qe keshtu mund te asgjesohet Paragjykimi. MENDIMI IM

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 8528
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 15 Jun 2009, 12:25

paragjykimi eshte fjale qe e kam degjuar shume here keto kohet e fundit ..ka njerez qe te ven perballe edhe te paragjykojne pa te njohur se kush je..

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 15639
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Majlinda prej Mon 15 Jun 2009, 16:40

Truri i njeriut nuk i heq dot paragjykimet jemi njerez aman dhe eshte normale te kesh paragjykime se nuk jemi qenje me persosmeri absolute. Nje nuk paragjykohet Perendia te gjitha gjerat tjera paragjykohen. Pse eshte tragjike kjo edhe moda e modernizuar paragjykon edhe engjulli paragjykon edhe djalli paragjykon po edhe njeriu paragjykon. Nese dikush te paragjykon dhe ne ty shef se ke hunden e shtrember e ne realitet hunda jote eshte e drejte eshte gje kjo ???

Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 10374
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Vizitor prej Wed 24 Jun 2009, 13:46

Kohet e fundit me ka bere pershtypje paragjykimi qe kane meshkujt shqiptar per femrat shqipatre, po e ilustroj me nje shembull:Nje grup miqsh meshkuj duke lexuar gazeta, revista kundrojne me kenaqesi te madhe femrat e huaja gjysem te zhveshura qe botohen ne keto faqe.Kur ndodh qe keto femra te jene shqipetare nuk arrij te kuptoj pse i paragjykojne dhe ju vene njefare epitetesh dhe i ironizojne.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Unike prej Wed 24 Jun 2009, 15:08

paragjykimi si fenomen eshte dicka tjeter.

Ne kete rat si te meshkujt ashtu dhe te femrat i kemi trashigimi paragjykimet, para se e njohim nje person themi cfar njeriu eshte, pastaj uh, kot e paragjykova, sqenka keshtu.

Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 8783
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Argumenti prej Thu 17 Sep 2009, 02:39

paragjykimi esht kurth e shejtanve thot pejngamberi s a v s runju dyshimit sepse dyshimi esht rrena ma e madhja qe mund te eksistoj diku

Argumenti

Shteti : Kosovė
Postime : 106
Kyējet nė forum : 9895
Regjistruar mė : 02/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga vistor2 prej Thu 17 Sep 2009, 04:00

Megjithatė janė pjesė e pandarė e jetes sonė.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 10191
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga olsaaa prej Thu 17 Sep 2009, 13:14

osht pjese e jetes qe ne e vazhdoj te jetoj

firma.................................................................................................................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL

olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 9424
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Vizitor prej Tue 03 Nov 2009, 11:17

Cdo gje eshte pjese jete, por reflektimi i tyre bie mbi ne.Cdo kush e ka te lehte te paragjykoj dhe te paragjykohet.Ne fakt nga paragjykimet nxjerr dicka,por kur paragjykimet shpeshtohen duhet ta ndalim vrullin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Interesant prej Tue 23 Feb 2010, 10:49

Paragjykimi pa baza eshte nje veper jo e mire, per arsye se ne shumicen e rasteve paragjykimi e sjell njeriun qe te pendohet per ate cfar ka paragjykuar dhe te ndihet jo mire pas vetdijesimit te asaj cfar ka paragjykuar.

Secili njeri duhet te kete nje vizion ne jete, te kete nje rregull dhe parime qe duhet ndjekur. Te vertetohet per nje lajm apo per ndonje ceshtje e pastaj te gjykoj, e jo te gjykoj per dicka e pastaj te arrij te dije te verteten sado e hidhur qe mund te jete pro apo kunder tije.

Mund te paragjykoj dhe te jete ai paragjykim i drejte dhe real, por prap se prap quhet paragjykim /

Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 11906
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Katilja prej Thu 18 Apr 2013, 18:07

Te gjithe ne dashur pa dashur jemi paragjykues,qe nga momenti kur jemi
me shoqerine tone dhe fillojme te diskutojme rreth x person...dhe mos te
thote kush qe nuk e ka bere kete gje sepse eshte e pamundur.Pastaj ka
forma dhe me te zgjeruara paragjykimi sic jane per homoseksualet,per
prostitutat etj etj...Ne fakt mua nuk me pelqejne paragjykimet por nuk
mund te shpetosh nga paragjykimi.A jam paragjykuar une ndonjehere?Shpesh
here,por kam nje te mire qe nuk ndikohem nga paragjykimet dhe ky eshte
nje plus per qetesine time shpirterore.Ka shume njerez te cilet ndikohen
nga paragjykimet dhe e vuajne shume brenda tyre kete!!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 

Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 5293
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Kotelja prej Fri 19 Apr 2013, 14:28

E thene mire, Katilja.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paragjykimi

Mesazh nga Sponsored content Today at 22:41


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi