POSTIMET E FUNDIT NĖ FORUM
» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sat 11 Jul 2015, 01:19 nga albi

» Kadri Kastrati
Wed 08 Jul 2015, 16:57 nga Dardania

» Bullaj (Marec) 21 Prill 1999
Wed 08 Jul 2015, 16:49 nga Dardania

» Nait Hasani
Wed 08 Jul 2015, 16:02 nga Dardania

» Bedri Dedja
Wed 08 Jul 2015, 14:49 nga Dardania

» Urime Muaji i Ramazanit
Tue 23 Jun 2015, 14:18 nga albi

» Kuptimi dhe Ndjenja e Vuajtjes
Sun 14 Jun 2015, 00:52 nga Dardania

» Kuptimi dhe Interpretimi i Vuajtjes
Sun 14 Jun 2015, 00:43 nga Dardania

» A ka Fund Vuajtja....
Sun 14 Jun 2015, 00:34 nga Dardania

» Vuajtja....
Sun 14 Jun 2015, 00:30 nga Dardania

» Muaji i Lindjes, Tregues i Sėmundjeve qė mund t’iu Prekin
Thu 11 Jun 2015, 23:45 nga Dardania

» Uji i Detit Lehtėson Alergjitė
Thu 11 Jun 2015, 23:36 nga Dardania

30 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 30 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
STATISTIKAT E FORUMIT
Forumi ka 2841 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri albion123

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 153761 artikuj v 4778 temat
KUTIJA E KĖRKIMEVE
 
 

Shfaq rezultatin e kėrkimit nė:
 


Rechercher Kėrkim i avancuar

July 2015
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

TOP 10 POSTUESIT NĖ FORUM
Naki (9086)
 
Geri (7160)
 
lolita (6759)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3333)
 
Adisa (3282)
 

TOP 10 POSTUESIT KORRIK 2015
Dardania
 
albi
 


Libri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Libri

Mesazh nga Vizitor prej Mon 04 Jun 2007, 15:32

Libri, i quajtur ndryshe dhe shoku me i mire.Secili nga ne e ka nje bibloteke te vogel ne shtepi.Ku gjen pak kohe dhe deshire per te shfletuar ndonje prej tyre.Vitet e fundit eshte vene re nje renie e leximit te librave.Dhe kjo ndodh si pasoje e shume fenomeneve qe ne na duken me shume argetuese,te tilla si: interneti,kafet, xhiroja,shikimi i ndonje filmi, etj.Ne te vertet asnje nuk e zvendeson librin,nga keto qe permenda me siper, sepse bota e librit eshte e larmishme.Cdo gje qe shkruhet atje eshte pak pjese e realitetit tone, ka disa avantazhe si psh, afteson komunikimin dhe zgjeron fjalorin tone,nderkohe qe je duke lexuar librin zhtesh ne rrjeshtat e tij dhe te duket vetja si personazhi kryesor atje,dhe kur e ke perfunduar se lexuari, nxjerr dhe nje konkluzion prej tij.Libri eshte mesuesi me i mire.
cdo lloj libri qe del ne treg ka nje thelb ne rrjeshtat e tij pra pasurojeni boten tuaj dhe per kete ju vjen ne ndihme 'Libri'
Mund te shkruani dosa nga titujt e librave qe jane memorizuar ne kujtesen tuaj, gjithashtu dhe autoret me te suksesshem.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Libri

Mesazh nga Naki prej Tue 05 Jun 2007, 16:33

Libri eshte miku i zemres.
Me kujtohet nga shkolla ajo thenja e Sami Frasherit ku thote " Lumturia me e mire eshte leximi e miku me i mire libri"
Arla,
Kam lexuar shume sa veshtire mund te jap nje numer te perafert por qe me se shumti me ka lene mbrese ka qene: Romani SIKUR TE ISHA DJAL dhe PSE
Nga ajo boterore Plaku dhe Deti

Naki
Webmaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 9086
Kyējet nė forum: 15902
Regjistruar mė: 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Libri

Mesazh nga Sihana prej Fri 22 Jun 2007, 21:57

une nuk them se kam lexuar shum por kam lexuar dhe mua me pelqejne me shum aventurat nuk me pelqejne shum historirat vlersoj shum Sandra Brawn nuk po pres te dali botimi i fundit i saj.Urrej Ismail Kadaren nuk e di pse . Me ka pelqyer shum "Lulja e kujtimit" dhe "Morgu i dashurise" "Sikur te isha djal" fatkeqsisht 2 here e kam nisur asnjeher nuk kam arritur ta lecoj se nuk e kuptoj me shkrimin "Kosovar" tani po lexoj "Ajo qeshi vetem nje vere" ju qe jeni nga kosova e dini kush eshte se mua nuk me kujtohet shkrimtari per momentin. UUUUUUUfffffffffff sa shum paskam shkruajtur ja po e le me kaq SmileSmileSmileSmile

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim

Sihana

Shteti: Rhodos-Greece
Postime: 272
Kyējet nė forum: 8912
Regjistruar mė: 11/06/2007
Profesioni: Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Libri

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 22 Jun 2007, 23:00

LIBRI

Filozofi francez ishk.17 Rene Dekart ka thene:Kur lexon libra te mire eshte sikur te bisedosh me njerez te edukuar,mandej mund ta quajm nje bisede te perzgjedhur,ne te cilen autori shpreh mendimet e veta fisnike.Por jo gjithe shkrimtaret jan per tu lexuar,sepse nuk kan te gjithe mendime fisnike.Kur lexon duhesh te dish teperzgjedhish qfare po lexon!Libri i mire te pajis me dituri,prandaj pavarsisht se ke apo nuk ke obligim te lexosh,mendoj jo vetem librin shkollor qe je i obliguar talexosh per nota,por perzgjidh qe ate qka lexon te te pajis me dituri qe te nevojiten per jeten.Qe koha e lire te jete dhurate e qmuar per ty apo rrenim,mvaret si e shfrytezon.

shaban cakolli

Shteti: Gjermani
Postime: 2762
Kyējet nė forum: 10704
Regjistruar mė: 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi