» Urime Kurban Bajrami
Wed 14 Sep 2016, 21:43 nga legjenda

» Tė martohem apo bashkėjetoj?
Sun 04 Sep 2016, 17:50 nga albi

» 12 shenja qe te kuptoni se keni rene ne dashuri
Thu 01 Sep 2016, 13:06 nga Katilja

» Vetem nje Fjale Dashurie me tinguj zemre!
Thu 01 Sep 2016, 13:05 nga Katilja

» Si e konceptoni tradhėtine nė dashuri?
Thu 01 Sep 2016, 13:05 nga Katilja

» Ndarja
Thu 01 Sep 2016, 13:03 nga Katilja

123 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 123 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2895 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Tribal Rexhepi

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154050 artikuj v 4856 temat


Naki (9119)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3373)
 
Adisa (3282)
 

TOP 10-shi SHTATOR 2016
Katilja
 
albi
 
legjenda
 
Naki
 


Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Faqja 1 e 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

oki Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Kotelja prej Sat 15 Nov 2008, 14:42

Ne bote ndryshon gjithcka, pervec ligjit te ndryshimeve! HERAKLITI

Afaristet qe nuk dine te luftojne me brengat, vdesin te ri! ALEKSIS KAREL

Martohuni! Nese merrni grua te mire do te jeni te lumtur, nese merrni grua te keqe do te beheni filozof! SOKRATI

Nuk mund te hysh dy here ne te njejtin lum! SOKRATI

Dy mendje, nje ide briliante! (Thenie e vjeter kineze)


Edituar pėr herė tė fundit nga Kotelja nė Sat 15 Nov 2008, 15:06, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Kotelja prej Sat 15 Nov 2008, 14:46

Njeriu eshte i mire, njerezit jane te ashper! Shekspiri

Dashuria nuk lind ne shpirtin e prishur! Ikbal

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Kotelja prej Sat 15 Nov 2008, 14:52

Shpreso faljen e atij qe eshte mbi ty, do mesosh ti falesh ata qe jane nen ty!

Fjala e shenjte i hap dyert e hekurta!

Askush nuk skuqet ne erresire!

Nuk ka mal pa derra!

Idete e medha nuk lindin nga truri, por nga zemra!

Dituria eshte helm qe ne doza te medha sheron, kurse ne te vogla mbyt!

Meso gjerat e mira, te keqijat mesohen vetevetiu!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Kotelja prej Sat 15 Nov 2008, 15:03

Cka te humbe mos e kerko, cka ke ne dore mos e lesho!

Besa eshte me e forte se vdekja!

Fusha ben balte, mali ben furtune!

Fjala dhe plumbi kur dalin nuk kthehen me!

Kush s'lufton per liri, roberine e ka ne shtepi!

Nje popull qe e harron historine e tij eshte i denuar ta perserit ate!

Kush mbjell eren, korr furtunen!

Njeriu ideal ka fuqine e mashkullit dhe ndjenjat e femres. ZOARI

Njerezit kurre s`kendojne, dhe bilbilat vajtojne! CAJUPI

Njeriu eshte sherbetor i jetes! STERJO SPASSE

Eshte kenaqesi dhe nder te vdesesh per atdhe! HORACI

Gjerat me te shtrenjta ne bote jane nderi dhe atdheu! SAMI FRASHERI

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Kron Kazani prej Sat 15 Nov 2008, 20:36

" Gomarin edhe me ari ta veshėsh, ai prap gomar ėshtė"!

Kron Kazani

Shteti : Gjermani
Postime : 33
Kyējet nė forum : 8657
Regjistruar mė : 04/11/2008
Profesioni : Kėngėtar dhe gazetar

http://h qiptare.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Kotelja prej Sun 23 Nov 2008, 15:34

Dembelia eshte jasteku i djallit!

Diletanti sillet me artin si nje punetor i pakujdesshem me punen e tij!

Sa ne te shternguara qe jane ligjet, aq me te eger behen njerezit!

Gazetaret jane krijues dhe varrmihes te kohes!

Forca e huazon dhunen, kurse dashuria fuqine!

Mosbesimi eshte nje sepate ne pemen e dashurise!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 14 Dec 2008, 19:57

Mendja e lehtė rėndon tė zotin!

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 14 Dec 2008, 19:58

Femre Bukur me shoke shume !

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 14 Dec 2008, 20:01

Lumturia me e lart e jetes esht bindja qe te tjeret te duan !

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 14 Dec 2008, 20:03

Miq gjen ne ēdo cep te botes, por sa keq qe bota eshte e rrumbullaket !

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 14 Dec 2008, 20:05

Te dashurosh do te thote, te mos jesh i detyruar te kerkosh falje !

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Dec 2008, 20:39

Dashuria eshte te japesh me shume se sa te marresh!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga spirito prej Sun 14 Dec 2008, 21:54

Kush mbjell eren, korr furtunen!

spirito

Shteti : shrine
Postime : 64
Kyējet nė forum : 8548
Regjistruar mė : 14/12/2008
Profesioni : Live fast, die young !!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:34

Nuk ka me keq se sa te jetosh pa shprese dhe pa humor.
Humbja me e madshe eshte humbja e vetebesimit.
Pasuria jone me e madhe eshte rinia.
Problemi me i madh per tu tejkaluar eshte frika.
Arma me vdekjeprurese eshte gjuha.
Fuqia me e madhe ne jete eshte dashuria.
Veshja me e bukur eshte buzeqeshja.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:35

"Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse,"

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:36

Jemi teper te moshuar ta leme nje dite te na iki,
teper te rinj jemi te rrojme me kujtime...

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:38

Dashuria eshte nje kala e ngritur jo mbi nje shkemb, por mbi zemer, qe mund ta zaptosh por jo te hysh me force.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:40

.......armik dhe hasmin mos e lufto me ēdo mjet, se
dikur mund ta bėsh mik!

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:41

"Jeto sikur do vdesesh neser, dhe meso sikur do jetosh gjithmone"

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:42

Shpreso per te miren,pregatitu per te keqen

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:45

Spoiler:
Mos u mbaj se je , mos u mbaj se ke ; kur te vesh matane , vec dy metra

dhe !

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:48


Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:50

  • Idete e medha nuk lindin nga truri, por lindin nga zemra.

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Dec 2008, 11:51

Mendja e madhe e zeza e krese

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Dec 2008, 11:54

Nga kjo bote s'marrim asgje dhe askend vec qefinin dhe dy metra vend...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:56


firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 11:58

Ai qe di me se shumti flet me se paku.

Ato c ka di nje njeri ne krahasim me ato c ka nuk di , jane kurregje.

Ai qe te bertet shume te del i mire ne fund.

Ai qė bėhet i urtė si delja, e hanė ujqėt

Ai qė ēdo ditė ka njė dėshirė tjetėr, asnjėherė nuk arrin ta plotėsojė dėshirėn e ti

Ai qė di tė vjedhė, di edhe tė fshijė gjurmėt

Ai qė din me kuvenė, e hijeshon nejen nė atė


Edituar pėr herė tė fundit nga Rrezon@ nė Mon 15 Dec 2008, 12:00, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Dec 2008, 11:59

Une do vdes, por ti jeto sepse kur ti jeton edhe une jam aty!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 12:01

.......dikush vdes per te pare buzeqeshjen e dikujt.........

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 12:01

Rrezato DRITĖ, nėse do tė jetosh si i ndritur!

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 12:03

Nese dikush te sheh me lot ne sy...duaje se ka frike mos te te humbase!

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 15 Dec 2008, 12:04

Fjala eshte si bleta qe ka edhe mjaltin edhe thumbin.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Dec 2008, 12:04

Kurre mos e moho momentin qe te vjen, sepse me vone e kerkon por nuk e gjen!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Voglushja prej Mon 15 Dec 2008, 21:55

Besnik bonu,por bese mos i ze askujt!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 10432
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga MiTi prej Tue 16 Dec 2008, 15:23

Kjo bot eshte shum e Shkurter dhe me Plot Genjeshtra

MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 8700
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Tue 30 Dec 2008, 22:10

"Kur tė jesh nė dhe tė huaj, dita tė bėhet njė muaj"

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Tue 30 Dec 2008, 22:13

-Ka vetem nje lumturi ne jete, te duash dhe te te duan.....

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Kotelja prej Tue 30 Dec 2008, 22:14

Parajsa eshte nen kembet e nenes!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!

Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 11939
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Tue 30 Dec 2008, 22:17

Asnjeher mos bej si nje qe zgjohet nga gjumi dhe papritur merr nje vendim.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Rrezon@ prej Tue 30 Dec 2008, 22:18

Fryma e se Vertetes dhe e Lirise.-ja kush jane shtyllat e Shoqerise.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9631
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

oki Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta !

Mesazh nga Sponsored content Today at 15:49


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi