POSTIME E FUNDIT NĖ FORUM
» Zbulohen dėshmi se dardanėt kanė jetuar nė Prizren prej parahistorisė
Yesterday at 21:27 nga Albanian_Girl

» Ditet e mia pa Ty....
Yesterday at 18:21 nga epanjohura

» Dizajni i Ri
Yesterday at 15:54 nga epanjohura

» Ata qė vetėm shikojnė nė Facebook e nuk postojnė asgjė, bėhen tė trishtuar
Yesterday at 14:58 nga Albanian_Girl

» Kapet peshku gjigant nė lumin Po
Yesterday at 14:57 nga Albanian_Girl

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 27 Feb 2015, 18:17 nga albi

» Njoftim pėr Anėtarėt e Forumit !
Fri 27 Feb 2015, 16:31 nga Naki

» Poezi Kushtuar pėr Ty
Fri 27 Feb 2015, 13:14 nga beta30

» THenje Filozofike..
Fri 27 Feb 2015, 10:30 nga epanjohura

» CV e anėtarit/anėtares !
Thu 26 Feb 2015, 08:31 nga Ylli-1

» Krapi
Wed 25 Feb 2015, 23:05 nga Naki

» Peshku fluturues
Wed 25 Feb 2015, 18:16 nga Teuta_Pr

Vizitorėt : 0
Tė fshehur : 0
Anėtarė tė regjistruar : 0
Anėtarė nė linjė :
RifreskoShiqo lokacionet
STATISTIKAT E FORUMIT
Forumi ka 2813 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri beta30

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 152064 artikuj v 4281 temat
KUTIJA E KĖRKIMEVE
 
 

Shfaq rezultatin e kėrkimit nė:
 


Rechercher Kėrkim i avancuar

TOP 10 POSTUESIT NĖ FORUM
Naki (8743)
 
Geri (7157)
 
Annika (6751)
 
lolita (6730)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
Adisa (3282)
 
albi (3242)
 

TOP 10 POSTUESIT E KĖTIJĖ MUAJI


1 Qershori dita e fėmijėve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

1 Qershori dita e fėmijėve

Mesazh nga Naki prej Tue 19 Jun 2007, 00:49

1 Qershori Dita e Fėmive
Koment: keto foto jane bere ne qytetin e Lipjanit ( Naki)


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun 13 Jan 2008, 11:07, edituar 2 herė gjithsej


Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
Webmaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8743
Kyējet nė forum: 14838
Regjistruar mė: 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ENGJUJT E VENDIT TIM

Mesazh nga Adem Berisha prej Tue 19 Jun 2007, 18:47

O Naki, tė lumtė qė kaq bukur e ke shenuar Diten e egjujve tė kėsaj bote. Veēanėrisht fėmijėt tanė janė mė tė mirėt prandaj edhe unė kam pasur tė drejtė kur kam shkruar poezinė "Fėmijėt e vendit tim" dhe fjalėt ne tė:

"Fėmijtė e vendit tim
janė fytyrėqeshur e tė dlirė,
nė gjithė rruzullin tokėsor
nuk ka fėmijė mė tė mirė".

Adem Berisha
Anėtarė

Shteti: Rahovec-Republika e Kosovės
Postime: 517
Kyējet nė forum: 8490
Regjistruar mė: 30/05/2007
Profesioni: punėtor administrate

http://ademgjurgjeviku.shqipo.com ; http://ademgjurgjeviku.multi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 1 Qershori dita e fėmijėve

Mesazh nga Adem Berisha prej Thu 19 Jul 2007, 22:50

Sa herė shikoj kėto fot, zemra mė bėhet mal dhe mė duket se kam para veti asgjė mė pak se engjujt mė tė zgjedhur tė perendisė.
Mirėpo, nuk mund tė permbahem e tė mos derdh rrėke lotėsh qė edhe engjulli e mbiylli i gjithėsisė - Diellza ime, tė mos jetė nė mesdin e tyre. Kjo me vete mė mori gjithė dashurinė, gjithė knaqėpsitė e jetės, gjithė ate qė mė jepte vullnet pėr jetė aq sa pėr shumė kėnd mund tė duket e pabesueshme por mos mė zini pėr tė madhe qė e kam tė harxhuar edhe atomin e fundit tė energjisė pėr tė perballuar dhėmbjen. Nuk e dij nga mė vijnė, por duket se paskam pasur mė shumė se njė det lot nė veten time.
O zot i madh, tė lutem ke mėshirė dhe mos provo tė tjerėt siē mė provove mua edhepse nuk e besoj se kam merituar njė gjė tė kėtillė. Pse kėshtu, pse kėshtu, po pse bre kėshtu ?!
Si mund tė jetojė mjeriu pa ate qė e do shuuuuumė fish mė shumė se veten e tij. Kjo ėshtė plagė e pasherueshme dhe sa mė shumė qė jeta zgjatė, ajo mė nuk ėshtė jetė por ėshtė vuajtje, mjerim, fatalitet, qyqarllėk e . . .
Megjithate, e vetmja forcė dhe ndihmesė qė mua ende mė mbanė tė gjallė, ėshtė mirėsia, kurajo, ndihmesa, ngushllimi shpirtmadhėsia, madhėshtia, dashuria shpirtėrore si vetitė mė hyjnore tė engjujve tė pėrendisė tė cilat mė vijnė nga njerėzit e mij tė dashur, nga kėta tė bekuar qė vetem fuqia e zotit ka mundė ti shperblejė me kėto veti tė jashtėzakonshme.
Tė gjithė si janė, Zoti i Madh i pastė bekuar dhe kursye nga gjithė tė ligat qė mund tė sjell jeta.
Tė gjithėve ju lus tė mė falni pėr kėtė mospėrmbajtje, pėr kėtė qė po tregohem burr i lig por ja doli diēka qė ma mori me vete edhe burrėrinė, edhe dashurinė, edhe forcen, edhe krenarinė por nuk mundi tė ma merr vetem dhėmbjen dhe pikėllimin. Her-herė, kjo jetė e mallkuar mė bėhet oh ferr bre.
Oj Diellzė e dashur, tė lutem si tė Madhit Zot, prite babushin tėnd atje me duar hapur, dili pėrpara si i dilje kur vinte nga puna dhe e perqafoje e puthėshe ne tė dy faqet. Ma pėrserit edhe njė herė fjalen tuaj tė fundit nė momentet kur doje tė ikje nga kjo botė : "babush, ty tė dua shumė". Po si mu nė ato momentet mė tė fundme e gjete kėtė shprehje bre zoti tė pastė bekuar. Si arrite nė atė moshė aq tė njomė tė dish qė nė mėnyrė aq kulminante tė dashurosh. A nuk e shihje babushin se ėshtė njė plak i ēoroditur me rrudha nė fytyrė e thinja nė kokė. E po, kjo pra ishte ai virtytyti hyjnor i engjujve tė perendisė me tė cilin vetė Zoti i Madh tė pati
stolisur. Lėshoje bre babush edhe ti nga lartėsia hyjnore nga njė pikė loti qe tė pikoj mbi koken time e sadopak tė mė freskojė se u dogja i tėri. Jeto me babushin pranė perendisė.

Adem Berisha
Anėtarė

Shteti: Rahovec-Republika e Kosovės
Postime: 517
Kyējet nė forum: 8490
Regjistruar mė: 30/05/2007
Profesioni: punėtor administrate

http://ademgjurgjeviku.shqipo.com ; http://ademgjurgjeviku.multi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 1 Qershori dita e fėmijėve

Mesazh nga Naki prej Fri 20 Jul 2007, 00:15

Bac te lutem keto jane shkrime qe edhe gurin e bejne te qaj te lutem...
Dielleza eshte nje engjull ne krahet e Zotit dhe ajo nuk do te shof lotet tu o bac por do te shof te lumtur dhe ti te percjellesh amanetin e saj te shkruash per shume Diellza te Kosoves


Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
Webmaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8743
Kyējet nė forum: 14838
Regjistruar mė: 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 1 Qershori dita e fėmijėve

Mesazh nga Vizitor prej Tue 24 Jul 2007, 16:40

Cdo gje eshte perfekte daten e 1 Qeshorit.Bota duke gumezhire nga zerat e gezuar te femijve, muzika me tinguj te larmishem,parrulla me shkrime nga dora e femijve.
Vetem dicka mungon.Ku eshte torta e ditelindjes, Naki?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi