Xhelozia552

Xhelozia

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Xhelozia

Mesazh nga Naki prej Tue 19 Jun 2007, 11:14 pm

Cka mendoni?
Mendimi im personal eshte se xhelozia eshte mikrob i pakendshem per njeriun,qe shkakton dhimbje me te rende se kanceri.Pasojat jane me te medha se termeti.Shemb qdo te mire qe mund te kete njeriu,ajo eshte dobesi e cila menjehere shprehet,kaplon mendjet e lehta e zhvesh trurin humb qdo vlere qe eshte dhurate per njeriun,ben ndarjen, nenqmon njeriun .....shkurt eshte vete helmi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8654
Kyējet nė forum: 14364
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Xhelozia

Mesazh nga Silvi prej Thu 21 Jun 2007, 7:04 pm

Une mendoj se nuk do kishte kuptim dashuria pa xhelozine,pra ne njefare menyre ato plotesojne njera tjetren dhe nuk do tregohesha e sinqerte nese do thoja qe jo une nuk jam xheloze.Sa kohe qe do ekzistoje dashuria dhe xhelozia do jete e pranishme por pyetja eshte deri ne c'mase ?...
Sigurisht nese ajo merr permasa te medha dhe kalon ne ekstrem domosdo qe behet e padurueshme dhe sigurisht e rrezikshme per marrdheniet midis nje cifti...
Personalisht nuk do me pelqente nese do ndodhesha ne situate te tille dhe besoj askujt tjeter s'do t'i pelqente ,megjithese mendoj qe te xhelozosh eshte njerezore ashtu si c'do ndjenje tjeter qe na kapton...
C'eshtja eshte a mundemi gjithmone te frenohemi nese shikojme qe ndonjehere kalojme caqet?...Kjo pastaj ka te beje me personalitetin e cdo individi dhe gjithmone do jete i ndryshem...flm

Silvi
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: Londer
Postime: 83
Kyējet nė forum: 8199
Regjistruar mė: 05/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.silvi.faqet.com

Mesazh nga xhefe prej Thu 21 Jun 2007, 9:20 pm

Sindy, pajtohem me ty se dashuria dhe xhelozia shkojne se bashku. Jane mekanizma reciproke dhe patjeter qe e plotesojne njera tjetren. Ai/ajo qe vertete dashuron dike, patjeter se do kete edhe nje doze xhelozie (flas per xhelozine ne kufijt e normales apo tolerances). Ne te vertete kjo xhelozi mbase nuk eshte gje tjeter vecse frika se mos po e humb ate qe e do.
Megjithate, eshte nje ndjenje e mire sepse pikerisht kjo xhelozi te le te kuptosh se dashuria ndaj teje eshte e madhe.
Nuk duhet lejuar qe xhelozia te kaloje kufirin (masen) e lejuar, se atehere nuk do te quhet xhelozi por do merr nje emer tjeter sic thot edhe naki: mikrob, kancer e ku ta di une.
Asgje nuk eshte e perkryer ne kete bote, andaj gjithcka brenda kufijve te tolerances eshte normale.
Me rrespekt per te gjithe
xhefe

xhefe
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: Kosovė
Postime: 6
Kyējet nė forum: 8175
Regjistruar mė: 12/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mesazh nga Sihana prej Fri 22 Jun 2007, 2:02 am

E vertete eshte ajo thenia "po nuk pati xhelozi nuk ka as dashuri " por une mendoj se Xhelozia eshte si ai virusi qe po i hyri Pc ja bllokun trurin ose ja fshin cdo program te rregjistruar Sad Sad Sad Sad
Une jam shum xheloze por tani po i vuaj pasojat e saj Sad Sad Sad Sad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ

S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim

Sihana
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: Rhodos-Greece
Postime: 272
Kyējet nė forum: 8183
Regjistruar mė: 11/06/2007
Profesioni: Laborant Dentar

Mesazh nga Enya prej Sun 29 Jul 2007, 4:20 am

Nuk jam dakort me thenien qe dashuria nuk ka kuptim pa xhelozine ... mund te duash ēmendurisht e te mos jesh xheloz/e.

Xhelozia per mua eshte nje ndjenje qe nuk e duroj dot dhe me duket nje mungese respekti dhe besimi tek tjetri e aq me teper nje mungese totale besimi ne vetvehte, ndaj eshte nje ndjenje qe deri me sot te pakten nuk e kam njojtur ndonjehere e nuk mendoj ta njoh ...

Enya
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: France
Postime: 128

Mesazh nga Naki prej Sun 29 Jul 2007, 6:38 pm

Pershendetje Enya,
Mendoj se xhelozia eshte e kote fare dhe vullgare.

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster
WebMaster

Mesazh nga Naki prej Wed 01 Aug 2007, 3:49 am

Cili eshte profili i personit xheloz?

Eshte pak e veshtire te besh pergjithesime mbi kete teme, megjithate ekziston mundesia e skicimit te profilit te nje personi xheloz, femer ose mashkull. Mendimi im personal eshte ky:

Nje person xheloz perpiqet ta nenshtroje partnerin dhe te kundershtoje nevojat dhe ligjet e tij/ saj (perfshire hapsiren dhe kohen) dhe ne te njejten kohe ka nje nevoje absolute qe t’i binden dhe t’i shkojne pas qejfit. Ne raport me personat e tjere, ka nje sjellje mosbesimi dhe paragjykimi. Nuk mund ta drejtoje vete jeten e tij/saj, por deshiron me ngulm te drejtoje jeten e nje personi tjeter mbi te cilin ushtron nje kontroll mjaft te ashper, qe nuk eshte perfekt, dhe te cilit i dedikon te gjitha burimet qe te tjeret i perdorin per te rregulluar jeten e tyre. Xhelozi nervoz, deshiron domosdoshmerisht ta pranoje tradhetine, eshte si nje investigues qe deshiron te sqaroje te gjitha rrethanat e ngjarjes. Nga ana tjeter te personi xheloz verehet mungesa e vetevleresimit, qe qon ne mungesen e sigurise te vetvetja dhe te aftesise per te mbajtur gjalle ndjenjen e dashurise.
Ēfare fshihet pas xhelozise?

Pasiguri, frike nga humbja e partnerit, nuk ndjehet ne lartesine e duhur?
Ju faleminderit.

Naki
WebMaster
WebMaster

Mesazh nga Vizitor prej Wed 01 Aug 2007, 8:32 pm

Nese do mundohesh ta perkufizosh me nje fjale te vetme xhelozine, me te gjitha ato qe ke permendur pak me lart Naki,nuk do quhej xhelozi, po ego.Egoja qe ka njeriu.
Nuk di pse e perkufizoni dashurine si mikrob?Xhelozia shkaktohet pa u kuptuar,madje as qe nuk e kupton qe je duke bere dicka jo te mire.Xhelozine e personit qe do perballoje me qetesi,sepse per momentin nuk e kupton, por me vone e kupton.Jepuni gjerave kohe qe te marrin trajten e duhur dhe te fitojne besimin e kerkuar.

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga bovari prej Wed 08 Aug 2007, 8:12 pm

Sipas mendimit tim xhelozia nuk ka forme dhe mer formen e ēdo ndjenje.Po nese flitet per xhelozine mes dy te dashuruari qe shfaqet vetvetiu dhe jo me qellim besoj se eshte normale.Dhe nese xhelozia i kalo kufijte athere edhe perkufizimi ndryshon pasi ne xhelozi te tepruar dashuri nuk ka po ka semundjet shpirterore te cilat i perkasin shkences qe e studijon ate.
Une per vete xhelozine e shoh nje ndjenje normale pasi vete nuk kam pas xhelozi ndaj individeve por ndaj veprimeve.
Dhe ne nje ēift nese ka xhelozi do te thote se njera pale ka bere ndonje veprim qe ka zgjuar kete dev(ndjenje)nga gjumi.
Enya:
Mire e thua qe nuk e duro dot kete ndjenje ,po mos me thuaj se kur je me bashkshortin dhe takoni nje ēift tjeter ose nje femer nuk behesh xheloze.Mbase nuk e shpreh per momentin por sa shko ne shtepi ose sa te shikosh nje pasqyre krahason veten me paraqitjen e tjetres,keto jane sjellje normale qe qofte mashkull qofte femer e pasqyrojne kete ndjenje e cila eshte ne ēdo veprim dhe moment.
Po ti kthehem temes nese doza e xhelozise(ndjenja e pervetsimit) kalo ne nje shkalle semundjeje athere kalon ne agresivitet vertikal dhe horizontal qe shkatero ēiftin fare,po ne pergjithesi xhelozia ndaj personit qe ke te besh egziston por ndaj tij/saj si individ ndodh kur njera pale e provoko kete ndjenje..
Une keshtu e kuptoj xhelozine se nuk mund te them qe nuk jam xheloze por mundohem ta zbehi kete ndjenje qe shfaqet per momentin duke ja vertetuar vetes qe eshte nje keqkuptim i ndjenjave te mia dhe jo nje mendim ose ndjenje qe duhet ta risi akoma edhe me shume.

bovari
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: Istanbul
Postime: 685
Kyējet nė forum: 8109
Regjistruar mė: 03/07/2007
Profesioni: me libra ne dore akoma

Mesazh nga Enya prej Thu 09 Aug 2007, 4:07 am

Bovari ajo qe thua ti per "xhelozine" ndaj nje personi tjeter (jo te dashurit/es) i ndodh ēdo njeriu ne masa te ndryshme, sipas tipit te njeriut.
Por une po flas per xhelozine tek nje ēift, dhe tek nje ēift serioz qe kane kohe te gjate bashke e qe kane ndertuar diēka te perbashket, nuk po flas per dashuriēka e mbase ketu qnedron diferenca me opinionet e tjera.
Deri me sot nuk jam ndier ndonjehere xheloze por kjo mbase dhe nga fakti se parteneri nuk me ka dhene shkak qe te ndihem e tille. Mbase, nje dite, nese sjellja e tij ndaj meje e ndaj femrave te tjera ndryshon, mbase edhe une do te behem xheloze. Por duke njohur sadopak vetvehten, e di qe do te jete ne mos e pamundur, nje ndjenje teper pasagjere tek une, sepse eshte nje ndjenje qe se duroj dot ta ndiej e jo me te ma imponojne.

Xhelozia dihet qe egziston dhe do te egzistoje gjithnje por secili ketu po jep mendimin personal dje ne asnje menyre nuk po ja imponoj te tjereve.
Per mua besimi ne nje ēift eshte nje nga thelbet kryesore te lidhjes se tij, nese nuk ka besim atehere nuk mund te kete harmoni, te pakten ky eshte konceptimi im.
Xhelozia duke qene mungese besimi atehere per mua nuk sjell veēse mungese komunikimi dhe mungese harmonije tek nje ēift, ndaj dhe jam komplet kunder kesaj ndjenje qe e quaj anti-dashuri.

Enya
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: France
Postime: 128

Mesazh nga deti prej Thu 09 Aug 2007, 6:33 pm

Per cdo gje qe ndodh mes nesh apo rreth nesh ka nje kufi - kufiri i tolerances. Cdo tejkalim i ketij kufiri eshte i demshem, qoft ky edhe ne te ngrene. Eshte oreksi ai i cili te ben ta tejkalosh kete kufi.
Edhe ne dashuri ka xhelozi, nuk mohohet kjo. Une do perqendrohesha me teper tek xhelozia brenda kufijve te lejuar. Kjo xhelozi nuk e shkaterron lidhjen. Ne momente te caktuara te ben qe te mos ndjehesh mire, por me vone kur analizon gjerat dhe ke besimin tek ai/ajo, te ben te ndjehesh mire. Kjo sikur pasqyron nje vlere sepse gjerat qe lakmohen nga te tjeret patjeter duhet te jene te mira.
Nga ana tjeter, xhelozia qe tejkalon kufirin e tolerances, me nuk quhet xhelozi por kalon ne semundje, dhe cdo semundje eshte e demshme patjeter. Kur lendohen ndjenjat, humbet besimi dhe me kete gradualisht shkaterrohet edhe nje lidhje.
Dashuria dhe xhelozia kane lindur se bashku, duhet te rrugetojne se bashku, natyrshem, pa i bere dem njera tjetres. Bile gjysmen e rruges duhet kaluar keshtu sepse me kalimin e kilometrave xhelozia do lodhet dhe do heq dore nga rrugetimi. Do te triumfoje dashuria si gjithmone.

deti
Administrator
Administrator

Postime: 2018
Kyējet nė forum: 9742
Regjistruar mė: 20/06/2007
Profesioni: Ekonomist

Mesazh nga bovari prej Thu 09 Aug 2007, 6:40 pm

jo mi Enya tek te gjithe gjallesat ndodh.Po dhe te njeriu sigurisht ka xhelozi ndaj partnerit sepse kete nuk e them une nga koka ime se aq e mencur nuk jam por nga leximet qe bej mbi kerkimet e bera.Dhe nese flasim per ēift serioz dhe qe kan kohe te gjate bashke xhelozia egziston por kan krijuar nje besim dhe jan te kujdesshem qe te mos lendojn e zgjojne kete ndjenje tek partneri,ose njera pale e pranon xhelozine e partnerit dhe kjo ndjenje eshte bere e njohur dhe pjes e jetes se tyre dhe nuk e dallojne qe eshte apo jo xhelozi.Ama te thuash qe nuk ka xhelozi mua nuk me duket normale,te ishe mashkull nuk do e zgjasja kaq shume me replika se truri i femres nga ai i mashkullit ndryshon.Po duke ditur qe te femrat eshte e pamundur te mos kete xhelozi dhe kur me thua qe nuk egziston me habit se te pranosh qe nuk ndjen xhelozi sipas bagazhit tim qe kam krijuar nga leximi mbi keto tema do te thot te pranosh qe nuk ke ndjenja.
Po nejse secili ka mendimin e tij/saj dhe persa i perket diferences se "dashuriēka" a mund te ma thuash se ē'fare dallimi ka nga "dashuria"?
Sepse siē e kuptoj une dhe gjykoj brenda kornizes se njohurive qe kam,sjelljeve dhe se si e shikoj jeten kjo fjale eshte per ata persona qe kercejn nga dega ne dege dhe kujtojne se ēdo fuqi natyrore dhe qenie eshte ne funksijon te tyre,dhe per keto tipa nuk egziston termi"xhelozi"por jan kampjonet e dizevolimit.
Une mendoj qe dashuria eshte nje ndjenje e vetme por shume e komplikuar dhe jo nje ndjenje qe ndahet ne profile si "dashuriēka" etj.Xhelozia egziston por ka ēifte qe ja dalin me sukses duke e qartesuar mes vetes dhe duke mos e pasqyruar jasht.
Une jam e fundit qe do te te mbeshtes ne mendime me sa kam verejtur ama ke mendimi qe xhelozia e tepruar (kıur kalo ne shkalle semundje) ose kur mundohen te kontrollojne njeri tjetrin duke i vene edhe ēensure ajo lekund besimin te mbeshtes motra.
pershendetje

bovari
Anėtarė
Anėtarė

Mesazh nga Silvi prej Fri 10 Aug 2007, 1:00 am

deti pershendetje
pajtohem plotesisht me ty:)

Enya,moj xhane ,per xhelozine e mire e kisha fjalen une me, jo per xhelozine e keqe:D kis se asaj mos ja degjofsha krismen asnjehere:P

Silvi
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: Londer
Postime: 83

Shiko profilin e anėtarit http://www.silvi.faqet.com

Mesazh nga deti prej Fri 10 Aug 2007, 7:23 pm

Silvi, faleminderit.
Eshte mendimi im dhe mu be qejfi qe e ndan ate me mua.
Jo gjithmone dhe cdo kund pajtohemi, eshte e natyrshme dhe pikerisht keto dallime e bejne edhe me interesante temen.
Sa me shume mendime te ndryshme, ylberi do kete me shume ngjyra dhe nuancat e tyre do te jene te mrekullueshme.
Mbase te gjithe mesojme nga pak nga njeri tjetri.
me rrespekt
deti

deti
Administrator
Administrator

Postime: 2018
Kyējet nė forum: 9742
Regjistruar mė: 20/06/2007
Profesioni: Ekonomist

Mesazh nga Naki prej Fri 10 Aug 2007, 10:24 pm

Arla, ka dallim xhelozia nga egoja te lutem. Paska replika te shumta ngase une mungova ne forum ca dite.
Deti shume mire e paska thene me nje fjale qe po me pelqen "Per cdo gje qe ndodh mes nesh apo rreth nesh ka nje kufi - kufiri i tolerances"...
Njeashtu jam edhe me mendimin e Bovarit se xhelozia ndodh ne masa tek njeriu sipas tipit te njeriut.
Personalisht nuk jam shume xheloz por nuk mund te them se edhe nuk jam. Varet cdo gje ka kufirin e saj.
Xhelozia eshte tek ne prezente ne cdo hap te jetes ne dashuri, pune, karier, jete, etj etj... varet.
Kulminacioni arrihet kur ajo ka nje sjellje ndeshkimi dhe mosbesimi ketu eshte vete shkaterrimi i cdo gjeje.

Naki
WebMaster
WebMaster

Mesazh nga Kosovarja prej Sun 12 Aug 2007, 8:22 pm

Ne cdo pune qe bejm qe na rrethojne mund te themi se kemi xhelozi,por duhet normal qe te kemi nje kufi deri ne qfare mase te xhelozojme ,

Une per veten time jam shume xheloze ne dashuri dhe ne mesim .. sa i perket mesimit e kam pare se kjo xhelozi me ndihmon ,ndersa ne dashuri do e shikoj se sa do me ndihmon..

Kosovarja
Anėtarė
Anėtarė

Postime: 240
Kyējet nė forum: 8011
Regjistruar mė: 10/08/2007
Profesioni: Studente

Shiko profilin e anėtarit http://www.kosovare.forumotion.com

Mesazh nga bovari prej Mon 13 Aug 2007, 12:45 am

ne mesime xhelozi ndaj te tjereve kurre nuk kam pasur por ndaj vetes shume.Dhe te them qe noj here edhe nuk me dilte koha per te mesuar dhe pasuruar kulturen e pergjithshme ama ambicje per te dal fitimtare gjithnje e kam.Besoj se nuk eshte e keqe te mendosh se din pak dhe te mundohesh te dish akoma me shume kjo ndjenje psh hy ne xhelozi.
Ndersa ne dashuri jam xheloze po ari ta frenoj pa kaluar kufirin.

bovari
Anėtarė
Anėtarė

Mesazh nga Anna prej Tue 28 Aug 2007, 4:20 am

Mendoj ,se dashuria dhe xhelozia jane te dyja te barabarta.Thone nuk ka dashuri pa xhelozi por kuptohet jo xhelozi qe behet gangren dhe shkaterron njeriun ne jete .

Anna
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: Zvicerr
Postime: 252
Kyējet nė forum: 8034
Regjistruar mė: 29/07/2007
Profesioni: amvise

Mesazh nga majlo prej Thu 04 Oct 2007, 9:10 pm

Xhelozia e tepruar shkateron qdo gje mbi tok!!!!!!!!!!!!

majlo
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: Tetovė
Postime: 111
Kyējet nė forum: 8010
Regjistruar mė: 08/08/2007
Profesioni: 12112

Mesazh nga Vizitor prej Thu 04 Oct 2007, 9:13 pm

Shkaterron njeriun fillimisht.E si pasoje veprimi bie mbi ate cka na rrethon.

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga majlo prej Thu 04 Oct 2007, 9:17 pm

Bravo bravo Arla i re ne fije qar desha me then....

majlo
Anėtarė
Anėtarė

Shteti: Tetovė
Postime: 111
Kyējet nė forum: 8010
Regjistruar mė: 08/08/2007
Profesioni: 12112

Mesazh nga bovari prej Fri 30 Nov 2007, 9:20 pm

Xhelozia lind nga pervoja(shenjat e dhimbjes se meparshme)
qe mund te kete personi psh frika e braktisjes ose endera e keqe qe i le pa gjume njerezit tradhetia.Nese xhelozia eshte ne dozen e duhur e rifreskon ndjenjen e dashurise dhe e forcon lidhjen por nese i kalon kufijt etik athere nevojitet ndihme nga specialistet.Une keshtu e mendoj dhe pervete preferoj te besoj sepse duke u fshehur pas ndjenjes se xhelozise nuk mundesohet vazhdimesia e lidhjes.

"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""

bovari
Anėtarė
Anėtarė

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 2:19 am

Sad gjelozia esht shum e keqe po edhe jam shum gjeloze dhe aja me ban te vuaj ne gjdo aspekt gjelozia ta shkatrron jeten e urrej veten pse jam gjloze 8)

Adisa
Anėtarė i Avancuar
Anėtarė i Avancuar

Postime: 3282
Kyējet nė forum: 8497
Regjistruar mė: 10/02/2008

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 Feb 2008, 3:31 am

Xhelozia esht dicka jo fort e mire por eshte pjes e lojes ne dashuri,Very Happy te pakten une keshu mendoj 8)

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 2:56 pm

ashtu motrushe eshjt e vertet se ne fillim te dashuris ke pak gjelozi se mendon mos nuk te dashuron i dashuri apo ke mendime gjelozie

Guest
Vizitor

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 3:22 pm

po motrushe se gjelozia te shtin me vujt edhe te ndan prej ati qe edoni se gjolizao esht veq loj qete plas zemren se une jam shum gjeloze nuk kam qef idashri jem perte folun me dikan tjeter meni fjalosna pse ti ashtu mua nuk medon keshtu tani po kjo gjelozi e keqe esht duhet me kan te lir njani me tjetrin

Adisa
Anėtarė i Avancuar
Anėtarė i Avancuar

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 4:07 pm

motrushe nuk duhet te jesh shum gjeloze sepse edhe ne flasim ndonjeher me dikend por jo se e dashurojm apo diqka tjeter poir te dashurin duhet ta kesh jo vetem te dashur por edhe shok sepse kur je se ban hajgare me te shlir sepse nuk esht ajo ashtu se ne qoftse i dashuri esht nje tradhtar nuk mundesh ta ruash sepse ajo esht nga karakteri i tij qe ka,sepse edhe une me te dashurin tim bej hajgare por jo qe i them se esht ashtu sepse nje dashuri e lumtur duhet te jet se te dyt te jen jo vetem te dashuruar por edhe shok te vertet qe i kuptojn gjerat se bashku

Guest
Vizitor

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 4:49 pm

po motrushe ashtu esht ta ke esh te dashurin edhe shok edhe te dashur qe te kupton negjdo aspekt duhet me la gjelozin anash e mosmu marr meta

Adisa
Anėtarė i Avancuar
Anėtarė i Avancuar

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 6:25 pm

nje fjal popullore esht pa e pasur shok as te dashur nuk mund ta besh

Guest
Vizitor

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 6:33 pm

po motrushe ashtu esht se pa epas shok as te dashur nuk eke duhet te dyat edhe shok edhe te dashur nese don me pas jeten e mir gjelezis mi ra shkelumm

Adisa
Anėtarė i Avancuar
Anėtarė i Avancuar

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi