Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?551

Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Majlinda prej Sun 06 May 2012, 08:04

Meshkujt tradhtojnė pėr shkak tė epshit seksual, ndėrsa femrat pėr shkak tė mungesės sė emocioneve. Pra, pėr tė tradhtuar meshkujt i shtyn dėshira pėr jetė mė aktive seksuale, me lloje tė ndryshme tė seksit, fillimi i njė lidhjeje pa rrezik nga zbulimi, arritja e kulmit seksual, vėrtetimi i seksualitetit tė vet, pėrforcimi i egos, ndikimi dhe presioni i rrethit, si dhe mė rrallė vartėsia nga seksi.
Nga ana tjetėr, femrat tradhtojnė pėr tė pėrmbushur nevojat emocionale nė lidhje, pakėnaqėsitė me partnerin aktual, martesėn ose lidhjen, dėshirėn pėr vėmendjen e mashkullit, dėshira qė sėrish tė ndihen tė dashura nga dikush, qė sėrish tė pėrjetojnė romancėn ose ndjejnė pasionin, tė ndihen tė veēanta, pėr shkak tė mėrzisė ose vetmisė, nga mendimi se partneri nuk u kushton vėmendjen e duhur, por edhe pėr shkak tė nevojės seksuale.

Majlinda
Anėtarė

Postime: 326
Kyējet nė forum: 8438
Regjistruar mė: 12/10/2007
Profesioni: oficere

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 07 May 2012, 02:19

Teme e shekullit 18 kolege kan ndryshu koherat nuk qan koken me kush per tradhetine eshte bere rutine qejfi kjo sot ne demokracin e re

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga benita krusha prej Mon 07 May 2012, 11:25

epoo meshkujt tradhetojne thjesht per te thyer rutinen, kurse femrat e bejne vetem kur mashkulli i tyre nuk i ofron ngrohtesine qe ajo ka nevoje apo ne munges te ti per nje kohe te gjat, apo edhe nese ajo veren mosinteresim te mashkullit nfdaj saj, thjesht nga trishtimi qe ai nuk ia kthen dashurine ne te njejten menyre ajo edhe mund te tradhetoj, por ka edhe nga ato qe e bejne me te njejten arsye si meshkujt ``per te thyer rutinen`` hah

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:puthje: :puthje: :puthje:

benita krusha
Administrator

Shteti: Prishtine
Postime: 775
Kyējet nė forum: 4982
Regjistruar mė: 10/03/2011
Profesioni: Director Assistant & Marketing Manager (Petroll Company)

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 07 May 2012, 17:54

benita krusha shkruajti:epoo meshkujt tradhetojne thjesht per te thyer rutinen, kurse femrat e bejne vetem kur mashkulli i tyre nuk i ofron ngrohtesine qe ajo ka nevoje apo ne munges te ti per nje kohe te gjat, apo edhe nese ajo veren mosinteresim te mashkullit nfdaj saj, thjesht nga trishtimi qe ai nuk ia kthen dashurine ne te njejten menyre ajo edhe mund te tradhetoj, por ka edhe nga ato qe e bejne me te njejten arsye si meshkujt ``per te thyer rutinen`` hah
Dakort jam me shkrimin tend. Pra eshte thyerje e rutines dhe dhurate e kohes Very Happy

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Mon 07 May 2012, 18:26

Ne kohet e sotme qe te dy palet e tradhetojne njeri tjetrin po mashkulli eshte ai qe e bon per ego dhe "inteligjence" qe te tregoje veten se kush eshte pastaj eshte dhe ajo qe ka shkrujt 2 parafolset mo siper tije mashkullnaki mos te te vij keq po kjo eshte realiteti

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 07 May 2012, 18:34

mela shkruajti:Ne kohet e sotme qe te dy palet e tradhetojne njeri tjetrin po mashkulli eshte ai qe e bon per ego dhe "inteligjence" qe te tregoje veten se kush eshte pastaj eshte dhe ajo qe ka shkrujt 2 parafolset mo siper tije mashkullnaki mos te te vij keq po kjo eshte realiteti
Jo jo nuk pajtohem se ben per "ego dhe inteligjence" eshte rutine e shekullit e kohes. Nje mashkull e ben kete kur ai eshte larg se dashures ose ajo nuk ja ploteson ato qe partnerja e rastit mund ti kete. Dhe anasjelltas. Nuk me bind kush se nuk eshte rutine dhe model i ri i kohes.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Mon 07 May 2012, 18:37

po mire ore cun me te put a ka gjo qe te bind ty eeeeeeeeeeeee

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 07 May 2012, 18:41

mela shkruajti:po mire ore cun me te put a ka gjo qe te bind ty eeeeeeeeeeeee
Normal qe po jam qenje njerzore dhe une amo duhet te jemi real ne kete qe po flasim mendoj ne temen. Tradhetite sot jan bere rutine dhe deshmoje qe nuk eshte keshtu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Majlinda prej Mon 14 May 2012, 15:44

Koha dhe trendi e bėjnė tė veten andaj edhe ne po shkojmė nė hap me kohėn. Nuk mund ta quani " rutinė ", ėshtė dėshira pėr jetė mė aktive seksuale, dhe fillimi i njė knaqėsie seksuale duke besuar nga palėt se ėshtė pa rrezik nga zbulimi.

Majlinda
Anėtarė

Postime: 326
Kyējet nė forum: 8438
Regjistruar mė: 12/10/2007
Profesioni: oficere

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 14 May 2012, 16:54

Parashkruesit qe kan postuar kan postuar te verteta shume gjera, por nuk jam plotesisht dakord ne lidhje me faktin qe disa thone se meshkujt tradhetojne me shume se femrat. Une po ju pyes si mashkull. Nese nje mashkull tradheton do te thote se tradheton me nje femer apo jo?
Po flas nga ana mashkullore. Tek ne meshkujt jane disa faktore qe na shtyjne ndoshta te tradhetojme. Po filloj e para dhe me dominantja eshte Monotonia.
Papritmas te vjen te hunda jeta shtepiake duke qendruar para televizorit dhe duke pire birra. Ndonjehere pyet veten: "A ekziston diēka mė teper se kjo qe mund te ofroje jeta?" dhe krejt rastesisht e ftone ndonje femer qe e ka kolege apo ndonje qe rastesisht e ka njoftuar qe ti beje shoqeri dhe te dalin per nga nje kafe apo dreke apo darke. Jeta e tij fillon te ndryshoj.Nuk thuhet kote " ja leme kohes "
Faktor tjeter eshte Kurreshtja.
Nese ndonje vajze atraktive u bie ne "luge" papritmas, atehere nxitja eshte vertet e madhe dhe normal po qese femra pranon mashkulli do te jete pran saj.
Dhe se fundi do te kisha thene se nje faktor dominues tek ne shqiptaret eshte: Shtimi i vetbesimit ne lidhje te fshehte ( ka te beje me meshkujt e martuar por edhe me ata te dashuruar qe kan nje te dashur).
Fundi i te gjithave eshte se per mashkullin mashtrimi ne dashuri eshte loje qe ai e mendon se gjithmone del fitimtar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 14:05

Se harrova edhe diēka. Ne meshkujt shpesh mendojme qe truri i femrave eshte nganjehere i komplikuar dhe ato ne ate gjendje mund te bien pre e jona ose nga hakmarrje ndaj ish partnerit. Me se miri eshte ti permbahemi asaj thenies se vjeter “ate qe nuk e deshironi per veten, mos ia beni tjetrit”.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 15:46

Se ju do qefi qe te dy paleve Smile

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 20:59

Shume e sakt.
Une bera nje pyetje askush nuk mori guximin te pergjigjej. Me kend tradheton nje mashkull ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 21:00

me te paren qe i del perpara ahahahaah

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

The author of this message was banned from the forum - See the message

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 22:28

Lerti shkruajti:
Naki shkruajti:Shume e sakt.
Une bera nje pyetje askush nuk mori guximin te pergjigjej. Me kend tradheton nje mashkull ?
Mos harro koleg se eshte miratu ligji homo Cool mos ke ba pytje te gabushme santa
Neutral Neutral Neutral Neutral E di ligjin por jam nisur nga ajo qe duket me e shemtuar se pergjigja juaj e ajo eshte " me mire me homo sesa me nje kolege " Smile

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 22:35

Naki shkruajti:Shume e sakt.
Une bera nje pyetje askush nuk mori guximin te pergjigjej. Me kend tradheton nje mashkull ?
po tu pergjigja une ore me te pare qe i del perpara

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 22:36

mela shkruajti:
Naki shkruajti:Shume e sakt.
Une bera nje pyetje askush nuk mori guximin te pergjigjej. Me kend tradheton nje mashkull ?
po tu pergjigja une ore me te pare qe i del perpara
Po kjo Lerti moj nuk merr vesh u dasht edhe njehere Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 22:38

Me duket se kush e di se ku je me mendje sot o djal ahahahaahaahah

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 22:40

Neutral me beri nervoz aman me tregoi ligjin ajo Neutral Neutral

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 23:44

kush ore te tregoi ligjin tu aman

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 23:50

mela shkruajti:kush ore te tregoi ligjin tu aman
Maliqi Cool

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Thu 17 May 2012, 08:15

ligjin e bo maliqi dhe meliqi kam frik se je ti vete Smile

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Thu 17 May 2012, 19:14

Jo jo une jam nėn Maliqi Neutral Neutral Neutral Neutral

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Thu 17 May 2012, 22:00

ti je ligji dhe Maliqi vete

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Thu 17 May 2012, 22:03

mela shkruajti:ti je ligji dhe Maliqi vete
Jo se ty nuk te genjej Lerti eshte Maliqi une jam nen Lertin Very Happy

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Thu 17 May 2012, 22:35

nuk me dukesh jo ncuq Smile

bora
Anėtarė

Shteti: Diku nė Shqipėri
Postime: 1078
Kyējet nė forum: 6796
Regjistruar mė: 29/09/2009
Profesioni: Ing

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 May 2012, 18:19

Se po dalim nga tema nganjehere. Tash vertet jane me qindra arsye ose deshira per kete gje por nga ana e gjinis qe i perkas dhe them per veten time, nje mashkull tradhton vetem atehere kur ai ka mardhenje jo te mira seksuale me partneren apo te dashuren apo gruan. Duhet ta kuptojme se te dy gjinit jane qenje njerzore nga mishi dhe gjaku dhe mungesa e seksit shpesh lidhet me mungesen e joshjes fizike qe jane shenjat qe ajo dashuri do te deshtoj dhe patjeter fillon me tradhtin.
Pas kesaj pastaj vine zenkat. Dicka mungon. Ka x x arsye por mendoj se baza eshte mungesa e seksit ose mosplotesimi i nevojshem i kesaj nga njera pale qofte mashkulli qoft femra.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi).

Naki
WebMaster

Shteti: Republika e Kosovės
Postime: 8663
Kyējet nė forum: 14463
Regjistruar mė: 29/05/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Majlinda prej Sat 08 Sep 2012, 00:12

Nga natyra, mashkulli ėshtė i destinuar qė tė pėrkthejė stimujt seksuale nė fantazi erotike, ndėrsa femra i transformon nė ndjenja, emocione dhe dashuri. Edhe ajo tradhton, por mė tepėr se nėpėrmjet raporteve seksuale, me anė tė mendimit.

Majlinda
Anėtarė

Postime: 326
Kyējet nė forum: 8438
Regjistruar mė: 12/10/2007
Profesioni: oficere

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga albi prej Tue 11 Sep 2012, 14:09

si meshkujt po dhe femrat kan deshir te ndrojn partnerin

albi
Moderator

Shteti: linc te austris
Postime: 3216
Kyējet nė forum: 8184
Regjistruar mė: 09/07/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi